Image for CRGH2512J9M1 is not available
CRGH2512J9M1
DigiKey Part Number
1111-CRGH2512J9M1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J9M1
Description
CRGH2512 5% 9M1 2W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.1 MOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J9M1 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)