Image for CRGH2512J6R8 is not available
CRGH2512J6R8
DigiKey Part Number
1111-CRGH2512J6R8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J6R8
Description
CRGH2512 5% 6R8 2W
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J6R8 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)