Image for CRGH2512J130K is not available
CRGH2512J130K
DigiKey Part Number
1111-CRGH2512J130KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J130K
Description
CRGH2512 5% 130K 2W
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J130K Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)