Image for CRGH2010F97K6 is not available
CRGH2010F97K6
DigiKey Part Number
1111-CRGH2010F97K6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F97K6
Description
CRGH2010 1% 97K6 1W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
97.6 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2010F97K6 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)