Image for CRGH2010F150K is not available
CRGH2010F150K
DigiKey Part Number
1111-CRGH2010F150KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F150K
Description
CRGH2010 1% 150K 1W
Customer Reference
Detailed Description
150 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2010F150K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)