Image for CRGH0805F300K is not available
CRGH0805F300K
DigiKey Part Number
1111-CRGH0805F300KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805F300K
Description
CRGH0805 1% 300K 0.33W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)