CRG0805F30R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4.660
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 37.273
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
Stackpole Electronics Inc
Rohm Semiconductor
New Product
Image for CRG0805F30R is not available
CRG0805F30R
DigiKey Part Number
1111-CRG0805F30RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0805F30R
Description
CRG0805 1% 30R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRG0805F30R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)