CPF-A-0805B560RE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 8.184
Datasheet
New Product
Image for CPF-A-0805B560RE is not available
CPF-A-0805B560RE
DigiKey Part Number
1111-CPF-A-0805B560RETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF-A-0805B560RE
Description
CPF A 0805 560R 0.1% 25PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
EDA/CAD Models
CPF-A-0805B560RE Models
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)