36501E43NJTDG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Image for 36501E43NJTDG is not available
36501E43NJTDG
DigiKey Part Number
1111-36501E43NJTDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
36501E43NJTDG
Description
3650 0402 43NH 5% 2K RL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 nH Unshielded Wirewound Inductor 100 mA 810mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
EDA/CAD Models
36501E43NJTDG Models
Category
DC Resistance (DCR)
810mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.03GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)