Image for 3502150RJT is not available
3502150RJT
DigiKey Part Number
1111-3502150RJTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3502150RJT
Description
3502 150R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3502150RJT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)