RB8532-50-0M3
DigiKey Part Number
817-1662-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB8532-50-0M3
Description
CMC 330UH 50A 3LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH @ 1 kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 50A DCR 1.2mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RB8532-50-0M3 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Series
Voltage Rating - AC
600V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.992" L x 2.480" W (76.00mm x 63.00mm)
Number of Lines
3
Height (Max)
3.228" (82.00mm)
Inductance @ Frequency
330 µH @ 1 kHz
Package / Case
Vertical, 6 PC Pin
Current Rating (Max)
50A