Image for FN9255R-15-06 is not available
FN9255R-15-06
DigiKey Part Number
817-FN9255R-15-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9255R-15-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Current Rating - Filter
15A
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Features
Front Side Mount
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm