Image for FN5010-210-99 is not available
FN5010-210-99
DigiKey Part Number
FN5010-210-99-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN5010-210-99
Description
LINE FILTER 210A CHASSIS MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 210 A Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
400 V
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Current
210 A
Series
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Packaging
Tray
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Three Phase (Delta)
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Inductance
400µH
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
230 V