FN3310HV-250-99-R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 250 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Post
FN3310HV-250-99-R5
DigiKey Part Number
817-FN3310HV-250-99-R5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3310HV-250-99-R5
Description
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
760 V
Manufacturer
Current
250 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency
CE, cURus, ENEC, UKCA
Filter Type
Three Phase (Delta)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
440 V