FN3310-600-99-R5
DigiKey Part Number
817-2071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3310-600-99-R5
Description
LINE FLTR 520VAC 600A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 600 A 520V DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Post
Category
Current
600 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Approval Agency
CE, cURus, ENEC
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC
520V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V