FN3288HVIT-80-34-C43-R60
DigiKey Part Number
817-2829-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HVIT-80-34-C43-R60
Description
LINE FILTER 760VAC 80A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 80 A 760V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
80 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Three Phase (Delta)
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Two Stage
Base Product Number
Voltage - Rated AC
760V