FN3288HVIT-100-35-C26-R60
DigiKey Part Number
817-FN3288HVIT-100-35-C26-R60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HVIT-100-35-C26-R60
Description
LINE FLTR 760VAC 100A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 100 A 760V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
100 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Approval Agency
CE, ENEC, UR
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
760V