FN3288HV-25-33-C25-R65
DigiKey Part Number
817-FN3288HV-25-33-C25-R65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HV-25-33-C25-R65
Description
LINE FILTER 25A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 25 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
760 V
Current
25 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Active
Approval Agency
CE, ENEC, UKCA, UR
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
440 V