FN3288-63-53-C26-R65 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 7
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 63 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
FN3288-63-53-C26-R65
DigiKey Part Number
817-2795-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-63-53-C26-R65
Description
LINE FILTER 530V/305VAC 63A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FN3288-63-53-C26-R65 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
Current
63 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V