FN3280H-64-34-R69
DigiKey Part Number
817-FN3280H-64-34-R69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3280H-64-34-R69
Description
LINE FILTER 64A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 64 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FN3280H-64-34-R69 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
64 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
300 V