FN3270H-50-34 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 6
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 50 A 480V DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
FN3270H-50-34
DigiKey Part Number
817-1396-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3270H-50-34
Description
LINE FILTER 480VAC 50A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
50 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Tray
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Filter Type
Three Phase (Delta)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
480V
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V