FN3258T-75-34 is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Image for FN3258T-75-34 is not available
FN3258T-75-34
DigiKey Part Number
817-FN3258T-75-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3258T-75-34
Description
S IND 3PH FILTERS
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 75 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
480 V
Manufacturer
Current
75 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Applications
Regenerative Motor Drive
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
277 V