FN3256H-64-34-R69
DigiKey Part Number
817-FN3256H-64-34-R69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3256H-64-34-R69
Description
LINE FILTER 64A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 64 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Current
64 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V