FN3256H-25-33-R69
DigiKey Part Number
817-FN3256H-25-33-R69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3256H-25-33-R69
Description
LINE FILTER 25A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 25 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
25 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
300 V