FN258L-75-34
DigiKey Part Number
817-2445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN258L-75-34
Description
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 75 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
75 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Packaging
Tray
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
277 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
480 V