FN2410H-80-34
DigiKey Part Number
817-2413-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410H-80-34
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 80A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 80 A 520V, 300V 250Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
80 A
Frequency - Operating
250Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Single Phase
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
520V, 300V