FN2220-450-99-C2222-R99
DigiKey Part Number
817-FN2220-450-99-C2222-R99-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2220-450-99-C2222-R99
Description
LINE FLTR 1000VDC 450A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 450 A 1000V (1kV) DC Two Stage Quick Connect, Threaded Post (M10)
Category
Current
450 A
Frequency - Operating
DC
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
DC
Termination Style
Quick Connect, Threaded Post (M10)
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)