FN2030Z-20-06
DigiKey Part Number
817-FN2030Z-20-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2030Z-20-06
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 20A CHASS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Two Stage Quick Connect
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FN2030Z-20-06 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
20 A
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Quick Connect
Voltage - Rated DC
250V
Inductance
4mH
Voltage - Rated AC
250V