FN2030A-20-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Altran Magnetics, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Two Stage Threaded Post (M4)
FN2030A-20-08
DigiKey Part Number
817-FN2030A-20-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2030A-20-08
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 20A CHASS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FN2030A-20-08 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
20 A
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Series
Applications
Safety
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Threaded Post (M4)
Voltage - Rated DC
250V
Inductance
4mH
Voltage - Rated AC
250V