FN2010-30-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 36
Datasheet
Single Phase EMC/EMI Line Filter 30 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Threaded Post (M4)
FN2010-30-08
FN2010-30-08
FN2010-30-08
DigiKey Part Number
817-1255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2010-30-08
Description
LINE FILTER 250VAC 30A CHASS MNT
Detailed Description
Category
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Threaded Post (M4)
Inductance
700µH
Voltage - Rated AC
250V
Base Product Number
Current
30 A