FN2010-20-07
FN2010-20-07
FN2010-20-07
DigiKey Part Number
817-1253-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2010-20-07
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Wire Leads
Category
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Packaging
Box
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Wire Leads
Inductance
600µH
Voltage - Rated AC
250V
Base Product Number
Current
20 A