Image for TTH5033RJ is not available
TTH5033RJ
DigiKey Part Number
1712-TTH5033RJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTH5033RJ
Description
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 50W
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Series
Features
Flame Proof, Safety
Packaging
Bulk
Coating, Housing Type
Vitreous Enamel Coated
Part Status
Obsolete
Mounting Feature
Brackets (not included)
Resistance
33 Ohms
Lead Style
Solder Lugs
Tolerance
±5%
Package / Case
Radial, Tubular
Power (Watts)
50W