TLR3A20DR006FTDG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3.302
Datasheet
6 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Metal Foil
TLR3A20DR006FTDG
DigiKey Part Number
A129567TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLR3A20DR006FTDG
Description
RES 0.006 OHM 1% 2W 2512
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TLR3A20DR006FTDG Models
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)