SMA-Q0102FTDP3K48
DigiKey Part Number
1712-SMA-Q0102FTDP3K48TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA-Q0102FTDP3K48
Description
MELF SMA-Q 3K48 1% 50PPM 0102 0.
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.48 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)