RU73X2A86R6LTDF
DigiKey Part Number
RU73X2A86R6LTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RU73X2A86R6LTDF
Description
RES 86.6 OHM 0.01% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
86.6 Ohms ±0.01% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RU73X2A86R6LTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)