ROX9J47K
DigiKey Part Number
A143107-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX9J47K
Description
RES 47K OHM 5% 9W AXIAL
Detailed Description
47 kOhms ±5% 9W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.335" Dia x 2.126" L (8.50mm x 54.00mm)