ROX8J4K3
DigiKey Part Number
A142995-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX8J4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 8W AXIAL
Detailed Description
4.3 kOhms ±5% 8W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.335" Dia x 1.614" L (8.50mm x 41.00mm)