RN73C1J412RBTDF
DigiKey Part Number
1712-RN73C1J412RBTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RN73C1J412RBTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RN73C1J412RBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1J412RBTDF
Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0603
Detailed Description
412 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C1J412RBTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)