RLW73PH2FR039TDF is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 7.960
Datasheet
39 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Current Sense Thick Film
RLW73PH2FR039TDF
DigiKey Part Number
1712-RLW73PH2FR039TDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLW73PH2FR039TDF
Description
RLW73P H2 1% R039 200PPM 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)