RLW73PB2FR047TDF is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 9.981
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
47 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Current Sense Thick Film
RLW73PB2FR047TDF
DigiKey Part Number
1712-RLW73PB2FR047TDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLW73PB2FR047TDF
Description
RLW73P B2 1% R047 200PPM 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)