RLW73PB2FR015TDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 10.000
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
15 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Current Sense Thick Film
RLW73PB2FR015TDF
DigiKey Part Number
1712-RLW73PB2FR015TDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLW73PB2FR015TDF
Description
RLW73P B2 1% R015 600PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±600ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)