RLC73PW2HR105FTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3.245
Datasheet
105 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film
RLC73PW2HR105FTDF
DigiKey Part Number
1712-RLC73PW2HR105FTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLC73PW2HR105FTDF
Description
RLC73PW 2H R105 1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)