LR1F22R1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 402
Datasheet
In Stock: 8.349
22.1 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
LR1F22R1
DigiKey Part Number
LR1F22R1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LR1F22R1
Description
RES 22.1 OHM 1% 0.6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LR1F22R1 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)