LR1F187R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
187 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
LR1F187R
DigiKey Part Number
LR1F187R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LR1F187R
Description
RES 187 OHM 1% 0.6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
LR1F187R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)