LR1F147K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Parametric Equivalent
Vishay Dale
147 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
LR1F147K
DigiKey Part Number
LR1F147K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LR1F147K
Description
RES 147K OHM 1% 0.6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
LR1F147K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)