HBA22MFZRE
DigiKey Part Number
A106173-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HBA22MFZRE
Description
RES 22M OHM 1% 0.4W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 MOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Radial High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HBA22MFZRE Models
Category
Features
High Voltage, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial Lead
Resistance
Size / Dimension
0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)