H8487KDYA
DigiKey Part Number
H8487KDYA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H8487KDYA
Description
RES 487K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
487 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)