H846K4BDA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 1.686
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
46.4 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
H846K4BDA
DigiKey Part Number
H846K4BDA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H846K4BDA
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
H846K4BDA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)