H8422RBYA
DigiKey Part Number
H8422RBYA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H8422RBYA
Description
RES 422 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
422 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H8422RBYA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)