H8422KDYA
DigiKey Part Number
H8422KDYA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H8422KDYA
Description
RES 422K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
422 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Category
Composition
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)